ارسال شده در شهریور ۲۸, ۱۳۹۸ / نظرات (365) / توسط : drgoharbod

بینی استخوانی و گوشتی چه تفاوتی دارد؟

بینی استخوانی و گوشتی چه تفاوتی دارد؟

بینی استخوانی به بینی هایی گفته می شود که عموما پوست ظریف و بافت غضروفی محکمی دارند؛ اما بینی های گوشتی بینی هایی هستند که پوست ضخیم تر و بافت غضروفی کمتر و ضعیف تری دارند. برخی از افراد هم بینی شان حالت ترکیبی دارد و به طور صد در صدی گوشتی یا استخوانی نیست؛ به عنوان مثال ممکن است بینی پوست ضخیمی و در عین حال غضروف های ضخیمی هم داشته باشد و یا اینکه پوست نازک و غضروف نازکی داشته باشد.

عمل جراحی بینی استخوانی

عموم افراد بر این باورند که نتایج عمل جراحی بینی های استخوانی بهتر می شوند. حقیقت این است که این باور عمومی درست است. پوست نازک بینی استخوانی اجازه می دهد تا تغییرات و ظرافت هایی که حین جراحی بر روی بینی اعمال می شوند، به خوبی قابل مشاهده باشند. علاوه بر این،ورم در جراحی بینی های استخوانی زودتر برطرف می شود و شکل بینی هم  پس از جراحی ثبات بیشتری داشته و کمتر تحت تاثیر گذشت زمان و یا موارد دیگر دچار تغییر می شود. از اعمال رایج در جراحی بینی غضروفی و استخوانی برداشتن قوز بینی است که بنا به دلایل ارثی و یا به دلیل ضربه خوردن غضروف آن رشد زیادی نموده و حالت قوزدار پیدا کرده است.

عمل جراحی بینی گوشتی

با وجود اینکه افراد دارای بینی های استخوانی از جراحی زیبایی نتایج بهتری می گیرند اما این قاعده ای کلی نیست که بینی های گوشتی قابل جراحی نباشند و نتایج جراحی شان قابل قبول نباشد. بینی های گوشتی را نیز می توان با جراحی زیباتر و خوش حالت تر نمود. متخصصان جراحی بینی که در کار خود مهارت بالایی دارند می توانند بینی های گوشتی را نیز به شکل قابل قبولی جراحی کنند. در جراحی بینی های گوشتی معمولا هدف اصلی باریک تر نمودن نیمه ی پایینی بینی و شکل دهی مناسب به پره ها و نوک بینی است. ورم بینی های گوشتی عمل شده مدت زمان بیشتری باقی می ماند و حتی گاهی بیشتر از یک الی دو سال طول می کشد که ورم بینی از بین رود.

بینی گوشتی


دیدگاه بگذارید

24 دیدگاه ها فعال "بینی استخوانی و گوشتی چه تفاوتی دارد؟"

avatar
  اشتراک  
جدیدترین ها قدیمی ترین ها بیشترین رای
اطلاع از
زمانی
مهمان

آیا بینی های گوشتی بعد از عمل، پس از مدتی مجدد به شکل قبلی برمیگردد؟

Abasi
مهمان

اگر شخصی بعد از عمل بینی باردار شود، بارداری باعث خراب شدن آن خواهد شد؟

سیمین
مهمان

آیا داشتن آرایش و لاک ناخن در اتاق عمل مشکل ساز خواهد شد ؟

مینو ضامن
مهمان

آیا عطسه و سرفه روی فرم بینی تاثیر گذار خواهد بود؟

ahmadreza
مهمان

اگر کسی دارای انحرف بینی شده باشد به طوری که مثلا مجرای سمت راست بینی کاملا بسته باشد و شکل ظاهری بینی نیز تغییر کرده باشد با عمل جراحی انحراف شکل ظاهری بینی نیز تغییر می کند؟

mahdavi
مهمان

مصرف راکوتان قبل و بعد از عمل بینی مشکلی دارد؟

MARY
مهمان

سن مناسب برای جراحی زیبایی بینی چه زمانی است ؟

سرعتی
مهمان

منظور از بینی گوشتی و غضروفی چیست ؟

قالیباف
مهمان

آیا با لیزر هم جراحی زیبایی بینی انجام می شود ؟

حسینی
مهمان

آیا تنفس بعد از عمل بینی بدتر می شود ؟

کریمی
مهمان

هزینه جراحی بینی چقدر است ؟

مصطفوی
مهمان

آیا دستور العملی برای فعالیت های روزانه وجود دارد ؟