زاویه سازی فک در مشهد
ارسال شده در بهمن ۱۶, ۱۳۹۷ / نظرات (203) / توسط : drgoharbod

تاثیر چانه در زیبایی صورت

آیا تا بحال به تاثیر چانه در زیبایی چهره فکر کرده اید ؟ اگر پاسخ تان منفی است باید این نکته را در نظر داشته باشید که چانه کوچک باعث برجسته تر به نظر رسیدن بینی و غبغب می گردد. در بسیاری از افراد که از شکل بینی و یا غبغب خود ناراضی هستند درصد زیادی از این مشکل به علت نامتناسب بودن ابعاد چانه در مقایسه سایر اعضای صورت است. بسیاری از افراد نسبت به ابعاد چانه و متناسب بودن آن با سایر اجزای چهره خود بی اطلاع هستند و زمانی از این مشکل در چهره مطلع می شوند که برای جراحی بینی نزد پزشک متخصص مراجعه می نمایند.

امروزه روش های متعددی از جمله روش های جراحی و غیر جراحی برای افزایش حجم ناحیه چانه و فک وجود دارند که از جمله می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

روش های غیر جراحی:

  • تزریق فیلر: امروزه تزریق فیلرهای از جنس اسید هیالورونیک جهت افزایش حجم ناحیه فک و چانه یکی از محبوب ترین روش های موجود است. این روش سرپایی و با حداقل درد همراه بوده و با کمک بی حسی موضعی انجام می شود. همچنین یکی از مزایای دیگر این روش قابل مشاهده بودن نتیجه درمان بلافاصله پس از تزریق است.
  • تزریق چربی:این روش نیز همانند تزریق فیلر نیازی به بستری شدن و دوران نقاهت ندارد. تزریق چربی یکی از روش های درمانی مورد علاقه مراجعه کنندگان است چراکه هزینه آن در مقایسه با سایر روش ها به صرفه تر بوده و همچنین نتیجه به دست آمده از این روش دارای ظاهری طبیعی است. تورم ایجاد شده ناشی از تزریق چربی پس از چهارده روز از بین رفته و نتیجه آن تا حدود ۶ ماه باقی خواهد ماند.

روش های جراحی:

  • جراحی پروتز: استفاده از پروتزهای سیلیکونی یک راه حل دائم جهت افزایش حجم ناحیه چانه است.
  • جراحی منتوپلاستی: در این جراحی استخوان فک برش داده شده و تا حدودی که نیاز است جلوتر آورده خواهد شد. این روش نیز راه حل دائمی برای از بین بردن مشکل کوچک بودن ناحیه چانه است اما استفاده از این روش بیشتر در مواردی توصیه می گردد که چانه بسیار کوچک است.

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه ها فعال "تاثیر چانه در زیبایی صورت"

avatar
  اشتراک  
جدیدترین ها قدیمی ترین ها بیشترین رای
اطلاع از
فوزیه
مهمان

سلام من جوش صوتم و لکه داره چکار کنم؟