مزوتراپی مو مشهد
ارسال شده در فروردین ۱۲, ۱۳۹۹ / نظرات (424) / توسط : drgoharbod

PRP یا مزوتراپی، کدام روش مناسب تر است

بحث درمان ریزش مو و تقویت موهای سر یکی از مباحث پرطرفدار و جذاب در بین خانم ها و آقایان در سرتاسر دنیا است. به همین دلیل با کمک پزشکان و محققان برجسته امروزه موفقیت های فراوانی در خصوص کنترل ریزش موهای سر و همچنین تقویت آن ها بدست آمده است.

در این مقاله قصد داریم تا به مقایسه دو روش بسیار محبوب در این زمینه بپردازیم، در ادامه با ما همراه باشید.

“دکتر برای موهای سرم مزوتراپی بزنم یا PRP، کدوم بهتره ” این یکی از متداول ترین پرسش هایی است که از مراجعه کنندگان یا مخاطبان کلینیک گهربد تا به امروز شنیده ام. پیش از هرچیز بایستی در نظر داشته باشید که پاسخ به این سوال برای همه یکسان نیست و می تواند برای افراد متفاوت باشد. به عبارت ساده تر همواره بعد از معاینه بالینی و مشاهده شوائد برداشت اولیه برای پزشک بدست می آید. پس از آن پزشک با در نظر گرفتن شرایط فردا مراجعه کننده می تواند راه های مختلفی را جهت تقویت موهای سر و یا کنترل ریزش پیشنهاد دهد.

پلاسما غنی از پلاکت (Platelet-rich plasma) یا به اختصار PRP و مزوتراپی که در مقالات قبلی سایت معرفی گردیده اند از روش های تقویتی و شناخته شده هستند که می توانند توسط پزشک به افراد پیشنهاد گردد. اما چند نکته مهم در خصوص این دو روش که باید آن ها را در نظر داشته باشید:

  • مزوتراپی و PRP دو روش درمانی برای تقویت موهای سر هستند و درمانی برای طاسی نیستند. کاشت مو درمان قطعی برای طاسی سر است که پس از بررسی شرایط عمومی و بانک مو فرد می تواند برای داوطلبین انجام شود.
  • بنا به شرایط افراد پزشک می تواند PRP یا مزوتراپی و یا حتی ترکیبی از چند روش که شامل هردوی موارد نام برده شده باشد را پیشنهاد دهد.
  • در هر دو روش نیاز به انجام کامل درمان وجود دارد و به طور معمول سه جلسه از هرکدام استفاده می گردد.
  • در روش PRP تنها پلاسمای غنی از پلاکت خون خودتان که با استفاده از کیت های مشخصی جداسازی گردیده در پوست سر تزریق می گردد. اما در مزوتراپی داروهایی که شامل انواع مختلف پروتئین، مواد معدنی و … هستند در پوست سر تزریق می گردد.
  • از نظر اقتصادی روش مزوتراپی هزینه کمتری در مقایسه با PRP دارد.
  • در هر دو روش دوران نقاهت وجود ندارد و می توان پس از تزریق به فعالیت های روزمره پرداخت.

و اما سخن آخر ، در این مقاله سعی شد تا با زبانی ساده این دو روش را مقایسه کنیم، در صورت وجود هرگونه سوال در این خصوص را می توانید از طریق بخش پرسش و پاسخ سایت و یا شبکه های اجتماعی با پزشکان کلینیک گهربد مطرح نمایید. در مسیر زیباتر شدن کنارتان هستیم…


دیدگاه بگذارید

14 دیدگاه ها فعال "PRP یا مزوتراپی، کدام روش مناسب تر است"

avatar
  اشتراک  
جدیدترین ها قدیمی ترین ها بیشترین رای
اطلاع از
سامیه
مهمان

بعد از انجام مزوتراپی چه کاری لازم است انجام داد؟

bita
مهمان

چند جلسه به مزوتراپی نیاز است؟

سام حسابی
مهمان

برای کسی که ریزش موی ارثی داره و بخواد از روش پی آر پی استفاده کنه آیا PRP هیچ تاثیری روی موهای نازکش داره؟

benan
مهمان

آیا prp در قسمت هایی از سر که هیچوقت پیاز در آن وجود نداشته مثلا جلو تر از خط موهای طبیعی هم موثره؟

Faeze
مهمان

سلام مزوتراپی برای کسی که به دلیل قارچ سر ریزش مو داره تاثیری داره؟

شکوفه
مهمان

سلام پی آر پی محدودیت سنی داره؟

دنیا خسروپناه
مهمان

سلام جلسات مزوتراپی و prp چطوری هست ؟