ارسال شده در اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۷ / نظرات (446) / توسط : amirrch

اشتباهاتی در هنگام شستن موها

یکی از آسان ترین کارهایی که همگی یاد گرفته ایم شستن موهای سر است چراکه فرمول آن ساده است :  ” فقط شستشو و تکرار “
در حالیکه از نظر ما شستشوی موهای سر کاری ساده و آسان جلوه می کند اما انتخاب درست فاکتورهایی مانند نوع شامپو ، درجه حرارت آب برای شستشو ، فواصل زمانی انتخاب شده برای شستشوی موها رازهای بسیاری را با خود دارند و در زندگی واقعی شستشوی موها  آنقدرها که گمان می کردیم آسان نیست و پیچیدگی ها و نکات خاص خود را نیز دارد که همگی باید به آن ها توجه داشته باشیم و در این مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت . در ادامه با ما همراه باشید .

اشتباه شماره یک : انتخاب شامپو  بر اساس جنس مو

اینکه شامپوی سر  را براساس نوع موی خود (مانند خشک ، چرب و یا مناسب موهای رنگ شده ) انجام می دهید کاملا طبیعی و متداول است ، اما در نظر داشته باشید که این کار همیشه بهترین نتیجه را برای شما در بر نخواهد داشت . یکی از متخصصان کاشت مو در فیلیپ کینگزلی در این ارتباط بیان می دارد : اینکه متناسب با موهای خود شامپو خریداری می کنید بسیار خوب است اما در نظر داشته باشید که موهای درشت با موهای خشک و زبر تفاوت دارد پس در انتخاب محصول های مناسب دقت داشته باشید . این متخصص همچنین توصیه می نماید که در تشخیص نوع موی سر خود دقت داشته باشید ، موهای سر شما چگونه هستند ، درشت ، معمولی و یا خشک و زبر مانند جنس موی نژاد آفریقایی . اگر موی شما جنس معمولی داشته باشد شامپوی شما بایستی غنی از پروتئین باشد در حالیکه اگر جنس موهای شما زبر و خشک هستند محصولی را انتخاب نمایید که خاصیت مرطوب کنندگی داشته باشد و بتواند جعد موهای شما را از بین برده و آن ها را صاف نماید . پس حتما به ترکیب شامپوها و تشخیص نوع موهای خود دقت داشته باشید.

اشتباه شماره دو : شستشوی بسیار سریع موها

اگر دوش گرفتن و شستشوی موهای سرتان کمتر از ۵ دقیقه طول می کشد احتمالا موهای خودتان را به درستی نمی شویید . خانم ها معمولا در حالیکه زمان کافی برای مرطوب شدن موها را صرف نمی کنند دو یا چند بار از شامپو استفاده می کنند ، در حالیکه روغن ها و مواد مغذی هنوز جذب موها فرصت پیدا نکرده اند که جذب موها شوند .

در حالیکه موها به طور کامل هوز اشباع نشده اند ، عوامل پاکسازی کننده مو به طور یکنواخت در بین موهای شما پخش نمی شوند و در نتیجه پس از شسشتو بخش هایی باقی می مانند که بطور کامل شسته نشده اند . پس دقت داشته باشید هنگامی از شامپو استفاده نمایید که تمامی بخش های سرتان به طور کامل مرطوب شده باشند و اگر شامپویی که انتخاب نموده اید قدرت کف کنندگی بالایی ندارد یا موهای شما بسیار چرب هستند مقدار شامپوی مصرفی را دوبرابر نمایید تا آلودگی در موهای شما باقی نماند و اثرات استفاده از شامپو نیز در سر شما آشکار گردند .

اشتباه شماره سه : شما نمی توانید هر روز موهای خود را  بشویید

شاید افرادی که به این باور اعتقاد دارند در توجیه آن بیان کنند که شسشتوی روزانه موهای سر باعث خشکی آن ها می گردد . شاید برای دسته ای از افراد این حالت صادق باشد اما شما پوست صورت خود را هم به طور روزانه می شویید ، آیا پوست شما خشک می شود ؟! همچنین اینکه انسان های بسیاری وجود دارند که موهای چربی دارند و از بوی نامناسب آن ها در عذاب هستند و شستن دیرهنگام موهای سرشان باعث ریزش و یا ایجاد شوره و پوسته شدن بافت پوستی سرشان شود . این چنین افرادی می بایست پس از مشاوره با پزشک با استفاده از نوع صحیح شامپو و یا حتی آب خالی موهای خود را شسشتو دهند به طوریکه در الاستیسیته بود و انعطاف و نرمی موهایشان نیز خللی وارد نشود . اما اگر موهای معمولی دارید فاصله زمانی سه روزه در بین وعده های شستشو می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد .

اشتباه چهارم : ماساژ ندادن درست موها

همگی خانم ها عاشق استفاده از اسکراب و ماسک های مو در سالن های زیبایی هستند اما به ندرت این عمل را در منزل تکرار می کنند . علت نیز مشخص است ، خانم ها در منزل به درستی موهای خود را ماساژ نمی دهند و پس از آبکشی موهایشان به هم تابیده است و حالت ژولیده ای پیدا می کند که باعث می شود رغبتی برای استفاده از ماسک ها در منزل نداشته باشند. در نظر داشته باشید که در هنگام ماساژ دادن موها تنها نباید به حرکات دایره ای اکتفا کنید و انگشت و دست ها را به جلو و عقب نیز ببرید تا تمامی نواحی به طور یکسان ماساژ داده شوند و ناحیه ای نیز کثیف نماند .

اشتباه پنجم : آبکشی با بخار زیاد در طول استحمام

اینکه در زمان کف زدن موهای سرتان شیر آب گرم باز باشد و شما از بخار آب گرم لذت ببرید حالت بسیار مطلوبی است اما در نظر داشته باشید که این کار آبکشی مو با آب گرم باعث باز شدن منافذ پوست سرتان و در نتیجه آسیب پذیر شدن آن ها خواهد شد .این نکته بسیار مهمی است که بایستی در هنگام آبکشی موهای سرتان با پایین تر آوردن دمای آب باعث بسته شدن منافذ باز پوست سر خود شوید .

۰ ۰ vote
Article Rating

اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments