ارسال شده در شهریور ۲۹, ۱۳۹۷ / نظرات (446) / توسط : drgoharbod

لیفت سینه در خانم ها

یکی از دلایل مراجعات متعدد خانم ها به مراکز پزشکی زیبایی مشکلات آن ها با سایز و یا شکل سینه ها می باشد . عموما خانم هایی که خواستار انجام جراحی های زیبایی سینه هستند به چهار گروه تقسیم می شوند : دسته اول افرادی هستند که بنا به دلایلی سینه هایی رشد نیافته و با سایز کوچک دارند و یا اینکه پس از شیردهی بافت سینه دچار آتروقی و کاهش حجم شده است . این دسته از افراد به دنبال راهی برای افزایش حجم سینه های خود هستند

دسته دوم خانم هایی هستند که به دلیل سایز بزرگ سینه های خود مشکلات عدیده ای مانند درد گردن و آرتروز ، به دنبال راهی برای کاهش سایز سینه ها هستند .

دسته سوم را افرادی تشکیل می دهند که مشکلی با سایز سینه خود ندارند اما افتادگی سینه و یا نوک سینه ها دارند . این دسته از افراد نیازی به پروتز جهت افزایش حجم سینه ها و یا روش های کاهش حجم ندارند .

در این مقاله برای دسته سوم از خانم ها صحبت خواهیم نمود ، در ادامه با ما همراه باشید .

عمل جراحی لیفت سینه درخانم ها یا ماستوپکسی یک روش جراحی برای تغییر شکل و ظاهر سینه ها می باشد .در طول جراحی لیفت سینه پوست اضافی برداشته شده و بافت سینه به سمت بالا کشیده شده و مجددا شکل دهی خواهد شد به طوری که نشانی از افتادگی و شل شدگی در آن دیده نشود .

جراحی لیفت سینه معمولا توسط افرادی انجام می شود که سینه ها دچار افتادگی شده و نوک پستان ها به سمت پایین افتادگی پیدا کرده باشند و این روش برای افرادی که به دنبال افزایش حجم سینه های خود هستند مناسب نمی باشد . از طرف دیگر جراحی لیفت سینه می تواند موجب افزایش اعتماد به نفس و زیبایی فرد گردد .

همان طور که در شکل ذیل نشان داده شده است ، در طول جراحی به منظور برداشتن پوست اضافی و شکل دهی به بافت سینه و لیفت سینه ها با ایجاد برش در نواحی تیره رنگ اطراف نوک سینه ها به سمت پایین برش محدودی ایجاد می شود .

با افزایش سن در خانم ها ، سینه ها قابلیت ارتجاعی و استحکام بافت خود را از دست می دهند و ظاهر سینه ها در مرور زمان تغییر می نماید . از جمله عواملی که باعث تغییر در ظاهر سینه ها می شوند عبارتند از :

۱-بارداری : در طول این دوران رباط هایی که وظیفه کشش و حمایت بافت سینه را بر عهده دارند ممکن است به علت تغییرات ایجاد شده دچار کشیدگی شوند و به موجب آن وظیفه حمایتی آن ها تضعیف شود و سینه ها ظاهری افتاده پیدا کنند . این موضوع حتی برای خانم هایی که به نوزادان خود شیر نمی دهند نیز ممکن است اتفاق افتد .

۲-تغییرات وزن : تغییرات وزن خانم ها نیز یکی دیگر از دلایلی است که باعث کشیدگی بافت سینه شده و از دست رفتن خاصیت ارتجاعی بافت سینه ها شود .

۳-جاذبه : شاید عجیب به نظر برسد اما جاذبه زمین نیز یکی دیگر از دلایلی می باشد که می تواند سبب کشیدگی رباط ها و افتادگی سینه ها در مرور زمان شوند .

جراحی لیفت سینه به منظور از بین بردن افتادگی و بالا کشیدن موقعیت نوک پستان ها و ناحیه تیره رنگ اطراف آن که آرئول نام دارد انجام می شود . همچنین اینکه در طول این جراحی بافت اندازه آرئول می تواند توسط پزشک جراح متناسب با شکل جدید سینه ها کوچک گردد .

همچنین شما می توانید به دنبال انجام دادن این جراحی باشید اگر :

– ظاهر سینه ها به شکل صاف ولی کشیده و افتاده به نظر برسند

– نوک پستان ها بیش از حد نرمال در پایین بافت سینه فرد قرار گرفته و حالت افتادگی پیدا نموده اند .

– یکی از سینه ها نسبت به دیگری دچار افتادگی بیشتری است .

پستان های شما صاف تر شده و طویل تر گردیده و افتاده تر شده است

پوست پستان شما کشیده شده و اضافه دارد

۰ ۰ vote
Article Rating

اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments