بهترین مرکز کاشت مو در مشهد
ارسال شده در اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۹ / نظرات (446) / توسط : drgoharbod

مراقبت های لازم بعد از کاشت مو

با تشکر از اعتماد شما مراجعین عزیز و انتخاب کلینیک تخصصی پوست و مو گهربد جهت عمل کاشت مو، برای بدست آوردن بهترین نتیجه، ضروری است  به نکات زیر جداً توجه بفرمایید:

  • در چند شب اول بعد از عمل پیوندمو دو بالش نرم طوری زیرسر و شانه استفاده کنید که به حالت نیمه نشسته بخوابید، این عمل باعث کاهش تورم در ناحیه سر و پیشانی می گردد، هنگام خواب می توانید از پانسمان استفاده کنید تا گرفت ها آسیب نبینند.
  • روز بعد از عمل با مراجعه به کلینیک پانسمان شما تعویض می شود، در صورت تمایل شما برای برداشتن پانسمان توسط خودتان، ابتدا دستهایتان را به خوبی بشویید، سپس روی پانسمان را با تعداد کافی سرم شستشو خیس کنید و با احتیاط طوری که گرفت ها خارج نشوند، آنها را بردارید.
  • بعد از عمل، روی گرفتهای کاشته شده ، لخته های خون کوچکی خشک شده اند (دلمه) که باید آنها را از هرگونه صدمه و ضربه ای محافظت کنید. از کندن و خاراندن دلمه ها بپرهیزید، خصوصاً هنگام پیاده و سوارشدن خودرو و یا گذاشتن و برداشتن کلاه احتیاط لازم را به عمل آورید.
  • از ۳-۴ روز بعد از عمل در صورت تمایل می توانید در انظار عمومی از کلاهی استفاده کنید که لبه اش روی پیشانی قرار گیرد، تنگ نباشد و با گرفتها تماس مستقیم نداشته باشد و ترجیحاً هوای آزاد از آن عبور کند، هریکی ۲ساعت هم آن را بردارید تا سر چند دقیقه در معرض جریان هوا قرار بگیرد، این کار ضمناً جهت پیشگیری از آلودگی و آفتاب مستقیم نیز مفید است، به مدت ۴هفته از فعالیت های بدنی که نیاز به زور زدن و فشار آوردن داشته باشد، بلند کردن بار سنگین، خم شدن زیاد کمر، حرکات ناگهانی، سرفه های شدید و هرگونه فعالیت ورزشی سنگین پرهیز کنید، از پیاده روی طولانی به خصوص درهوای گرم وآفتابی خودداری کنید، به مدت ۶هفته از شناکردن و انجام ورزش های سنگین ( مثل ورزش های رزمی ) خودداری کنید.
  • به مدت ۴هفته از مصرف سیگار و الکل پرهیز کنید، چون مانع خونرسانی به گرفتها می شود.
  • استفاده از ژل، کرم، فوم و رنگ مو را تا یکماه به تعویق بیندازید، از کلاه گیس نیز تا زمان بهبود کامل زخم ها استفاده نکنید

از اینکه کلینیک تخصصی پوست و مو گهربد را جهت عمل کاشت مو انتخاب نموده اید سپاسگزاریم.

۰ ۰ vote
Article Rating

اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments